Britskí rodičia radia slovenským otcom a matkám

Sociálne úrady v Británii odoberajú rodičom deti aj preto, že rodičia majú nedostatočné IQ, pretože doma majú neporiadok, hádajú sa alebo ich dieťa nemá dostatok aktivít. 

Briti problém nútených adopcií považujú za verejnú hanbu. Žiadne dieťa by nikdy nemalo byť odobrané rodičom. pokiaľ neexistujú pádne dôkazy o ich zneužívaní.

Tu sú štyri zlaté pravidlá podľa britských rodičov:

  1. Nikdy, ale naozaj nikdy nesúhlaste s umiestnením dieťaťa do dočasnej náhradnej starostlivosti. Najmä ak vám budú tvrdiť, že je to len dočasné riešenie.
  2. Bez právnika nič nepodpisujte. Môže sa stať, že sociálny úrad okamžite umiestni farebnú fotku vášho dieťaťa na národnej webovej stránke www.bemyparent.org.uk určenej záujemcom o adopciu, alebo ju dá do časopisu “Adoption UK”.
  3. Nikdy neverte sľubom sociálnych pracovníkov, pokiaľ nie sú na papieri a podpísané oboma stranami.
  4. Na pre-proceeding meetings, teda na stretnutiach pred začatím konania, odpovedajte na otázky sociálnych pracovníkov veľmi stručne, čím im zúžite priestor na vykonštruovanie argumentov voči vám.

 

Prosím podporte náš web akoukoľvek finančnou čiastkou. Na tejto stránke pracujú dobrovoľníci a všetky vyzbierané peniaze budú použité výlučne na technické zabezpečenie webu venovaného rodinám a deťom uviaznutým v britskom sociálnom systéme. Ďakujeme !