Nútené adopcie sa netýkajú len Slovákov

Nútené adopcie v Británii: Zažívajú ich aj Česi, Poliaci, Francúzi, Belgičania…

Lucia Nicholsonová sa obrátila na podpredsedníčku Európskeho parlamentu aj na mediátorku EP pre oblasť medzinárodných únosov detí rodičmi.

Kontroverzné nútené adopcie vo Veľkej Británii sa nedotýkajú iba občanov Slovenska. Len v posledných týždňoch sa hovorí aj o prípadoch ľudí, ktorí pochádzajú z Francúzska, Belgicka, Českej republiky alebo Poľska. Obrovský rozmer celej kauzy preto vyžaduje čo najširšiu spoluprácu vrátane koordinácie aktivít politikov na všetkých úrovniach.

Lucia Nicholsonová sa preto dnes listom obrátila na podpredsedníčku Európskeho parlamentu Isabelle Durant, europoslancov Nathalie Griesbeck a Philippea Boullanda a na Mediátorku Európskeho parlamentu pre oblasť medzinárodných únosov detí rodičmi Robertu Angelilli, ktorí sa touto problematikou zaoberajú a požiadala ich o spoluprácu pri riešení situácie odoberaných detí vo Veľkej Británii.

 

Isabelle Durant – podpredsedníčka EP, Belgicko, Skupina zelených/Európska slobodná aliancia

Nathalie Griesbeck – poslankyňa EP, Francúzsko, Skupina Aliancie liberálov a demokratov za Európu

Philippe Boulland – poslanec EP, Francúzsko, Poslanecký klub Európskej ľudovej strany (kresťanských demokratov)

Roberta Angelilli – mediátorka Európskeho parlamentu pre oblasť medzinárodných únosov detí rodičmi

Prosím podporte náš web akoukoľvek finančnou čiastkou. Na tejto stránke pracujú dobrovoľníci a všetky vyzbierané peniaze budú použité výlučne na technické zabezpečenie webu venovaného rodinám a deťom uviaznutým v britskom sociálnom systéme. Ďakujeme !