Bojujem o svoje dieťa

Zobrala vám polícia dieťa?

Ak vám polícia odobrala dieťa, znamená to, že o jeho odobranie požiadal sociálny úrad. Prečo?

  • Pretože sociálny úrad mal obavy o bezpečnosť vášho dieťaťa.

Tento úkon sa volá Police Protection – policajná ochrana

Ak vám polícia odobrala dieťa (priamo od vás z domu, alebo zo škôlky, školy apod.), stalo sa to kvôli tomu, že ste svoje dieťa vystavili bezprostrednému ohrozeniu.      Ako? V Británii stačí, ak ho necháte na pár minút osamote (odskočíte si nakúpiť, alebo k lekárovi) a všimne si to váš sused, ktorý kontaktuje miestny úrad, sociálny úrad alebo políciu.

Musel to povoliť súd? 

Nie, polícia nepotrebovala ani súdny príkaz, ani súdne povolenie, aby vám odobrali dieťa. Prečo? Pretože políciu kontaktoval sociálny úrad, ktorý si myslel, že vaše dieťa je v bezprostrednom ohrození, a musí byť okamžite ochránené. Sociálny úrad nemal čas požiadať súd o Súdny príkaz, pretože musel konať okamžite, takže “tu a teraz”. 

Ak vám polícia zobrala dieťa, bude sa diať toto:

  • Vaše dieťa môže ostať pod policajnou ochranou po dobu 72 hodín (tri dni). Polícia sa obráti na Detský servis, ktorý sa bude o vaše dieťa starať.
  • Detský servis, rozumej Odbor sociálnych služieb pre deti a mládež, sa pokúsi kontaktovať člena vašej rodiny, u ktorého by vaše dieťa mohlo ostať.
  • Ak nikoho nenájdu, umiestnia dieťa do dočasnej náhradnej starostlivosti k cudzej rodine (!) Rozumej, vaše dieťa ostane u profesionálnych rodičov, ktorí budú za opateru vášho dieťaťa platení.
  • Ak po uplynutí 72 budú pretrvávať obavy, že nie ste schopný sa starať o svoje dieťa, sociálny úrad musí požiadať súd o vydanie súdneho príkazu, ktorým vám bude vaše dieťa dočasne odobrané (!) Rozumej, že sociálny úrad spraví všetko pre to, aby sa k vám vaše dieťa už nevrátilo.
Prosím podporte náš web akoukoľvek finančnou čiastkou. Na tejto stránke pracujú dobrovoľníci a všetky vyzbierané peniaze budú použité výlučne na technické zabezpečenie webu venovaného rodinám a deťom uviaznutým v britskom sociálnom systéme. Ďakujeme !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.