Chcú mi zobrať dieťa

Vaše dieťa vám môže byť odobraté. Tu nájdete čo musíte vedieť a robiť.


Miestny orgán štátnej správy je veľmi znepokojený správami, že sa poriadne nestaráte o svoje dieťa, takže začnú rozmýšľať nad možnosťou odobratia dieťaťa. (miestny orgán, rozumej mestský úrad – sekcia úradu sociálnej starostlivosti)

V nasledujúcich dňoch očakávajte poštou doporučený list  od úradu sociálnej starostlivosti) “letter before proceedings ~ list pred začatím konania”. Možno už ste ho dostali.  Po obdržaní listu okamžite kontaktujte právnika. Tento list bude obsahovať dôvody, prečo si úrady myslia, že sa poriadne nestaráte o svoje dieťa. Taktiež budete informovaný o čase a mieste stretnutia, kde sa s vami sociálny pracovník bude chcieť rozprávať o spôsobe, ako sa staráte o svoje dieťa.

Ak sa nebudete riadiť pokynmi tohto listu, môžu vás predvolať na súd a odobrať vám dieťa.

Čo musíte urobiť

Kontaktujte právnika a s jeho pomocou vysvetlite sociálnemu úradu ako sa staráte o svoje dieťa.

Musíte im dokázať, že rozumiete ich obavám o tom, ako sa staráte o svoje dieťa, a musíte im zároveň dokázať, že sa pokúsite o nápravu. 

 

Prosím podporte náš web akoukoľvek finančnou čiastkou. Na tejto stránke pracujú dobrovoľníci a všetky vyzbierané peniaze budú použité výlučne na technické zabezpečenie webu venovaného rodinám a deťom uviaznutým v britskom sociálnom systéme. Ďakujeme !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.