Rodiny na úteku. Náš tím preložil šokujúci dokument britskej TV stanice Channel 4 News

Odhalenie. Sieť dobrovoľníkov pomáha rodinám utiecť pred sociálnym úradom.

Exkluzívne pátranie  televízie Channel 4 News  malo za následok  bezprecedentné odhalenie tajnej siete, ktorá pomáha rodinám utiecť pred britským sociálnym systémom.

Rodiny, ktoré boli donútené k úteku pred sociálnymi úradmi hovoria, že tak museli spraviť, pretože by neboli spravodlivo vypočuté na britských rodinných súdoch. Tieto rodiny sa „strácajú“ v tajnej sieti, často prevádzkovanej online a podporovanej rodičmi, ktorí už o svoje deti prišli v sociálnom systéme.

Rozsah a prepracovanosť týchto sietí je mimoriadne sofistikovaná. Reportéri televízie Chanel 4 News sa dostali k informáciám o „bezpečných” domoch po celej Veľkej Británii, v ktorých sa rodičia schovávajú spolu so svojimi deťmi, kým nenastane ten správny čas na útek do zámoria. Do týchto úkrytov im pod rúškom noci cudzí ľudia nosia falošné rodné listy a kľúče od domov v zahraničí.

Nie je možné overiť, koľko takýchto rodín muselo utiecť pred sociálnym úradom, ale k reportérom sa dostala informácia od ženy, ktorá pôsobí v centre tejto siete, že v minulom roku došlo k 300 až 600 útekom.

Čítaj celý článok tu

Prosím podporte náš web akoukoľvek finančnou čiastkou. Na tejto stránke pracujú dobrovoľníci a všetky vyzbierané peniaze budú použité výlučne na technické zabezpečenie webu venovaného rodinám a deťom uviaznutým v britskom sociálnom systéme. Ďakujeme !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.