Právo na NEODOBRATIE dieťaťa pri pôrode

Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu.

Ak vám sociálny úrad (ďalej „SS“) vezme bábätko alebo veľmi malé dieťa len z jediného dôvodu – „riziko citového zneužitia“ alebo z nejakého iného vágneho dôvodu, potom sa pravdepodobne snažia len naplniť adopčné kvóty a takýmto konaním boli  rozhodne porušené vaše ľudské práva.

Rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva v prípade P, C and S versus United Kingdom bolo nasledovné: Postup Veľkej Británie, ktorá odobrala dieťa matke, ktorá nikdy nebola obvinená zo žiadneho ublíženia bol „drastický“ a matke priznalo právo na vyplatenie vysokej pokuty.

Ak vám SS vezmú novorodenca, CITUJTE TENTO ROZSUDOK NA SÚDE ako odôvodnenie na vrátenie dieťaťa do vašej starostlivosti. Uveďte, že budete postupovať podľa zákona a ak sudca odvolanie sa na tento prípad odignoruje a rozhodne vo váš neprospech, obráťte sa na Európsky súd pre ľudské práva.

Prípad  P., C. AND S. v. THE UNITED KINGDOM – (odseky  133, 137 a 138)

Citujem odsek 133: Súd prišiel k záveru, že tento drastický spôsob akým bolo odobrané dieťa S. matke krátko po narodení nebol podložený dostatočnými a relevantnými dôvodmi a nemôže byť uznaný ako v demokratickej spoločnosti nevyhnutný na zaistenie bezpečnosti S. Preto v tomto prípade došlo k porušeniu rodičovských práv navrhovateľa podľa Dohovoru, článku 8.

Autor: Ian Josephs

Zdroj: http://punishmentwithoutcrime.wordpress.com/3-get-your-kids-back/20-bullets-short/right-not-to-remove-at-birth/

Prosím podporte náš web akoukoľvek finančnou čiastkou. Na tejto stránke pracujú dobrovoľníci a všetky vyzbierané peniaze budú použité výlučne na technické zabezpečenie webu venovaného rodinám a deťom uviaznutým v britskom sociálnom systéme. Ďakujeme !

5 komentárov pri “Právo na NEODOBRATIE dieťaťa pri pôrode

 1. Dobry den,chcela by som sa spytat,ze ako by to flognvauo,ked mam 2 deticky,jedna ma 2 roky a druha 9 mesiacov,ze ci by sa dalo prist s oboma,alebo ako by to vyzeralo,ci by sa obe mohli niekde hrat(myslim teraz skor mladsiu) a ako prebiehaju take stretnutia a kolko stoji vstup.Dakujem za odpoved

 2. Thanks a lot for sharing this with all people you really recognise what you are speaking approximately! Bookmarked. Please additionally discuss with my website =). We could have a hyperlink alternate arrangement among us

 3. Hey there! Quick question that’s totally off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My web site looks weird when browsing from my apple iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to resolve this issue. If you have any recommendations, please share. Many thanks!

 4. admin o povedal:

  Hi,

  We just adjusted our web site to mobile friendly version as you suggested. Hope it works well. Please get back to me with your experiences.

  Thank you!

  VK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.